ایمیل : info@aemi.ir

تلفن : 0218834822

سید حسن الحسینی: شهر تهران باید از دست هیولای رانت و مافیای فساد آزاد شود

سید حسن الحسینی، عضو شورای عالی اصلاح طلبان، در جمع بزرگ فرهنگیان تهران: وی در این اجتماع دیدگاه های خود را در خصوص مسائل مختلف بیان نمود و گفت: شهر تهران باید از دست هیولای رانت و مافیای فساد آزاد شود

لازمه مطرح کردن خواسته های سیاسی در فضای کشور، آشتی همه با حاکمیت است و بهترین نتیجه هنگامی بدست می آید که حضور در انتخابات با شرکت حداکثری مردم همراه باشد.

در هنگامی که منطقه دارد در آتش اختلافات می سوزد؛ هیچ یک از احزاب سیاسی نباید به اختلافات دامن بزنند. انتخابات ریاست جمهوری و شورا باید پایه توافق همه آحاد جامعه برای ۴ سال آینده باشد.

بزرگترین مشکل شهر تهران این است که برنامه ندارد و اگر برنامه ای هم نوشته شود، براحتی با یک دستور و لابی کنار گذاشته می شود. تهران یکی از پایین ترین کیفیت های زندگی را در میان پایتختهای جهان دارد و این وضع حاصل مدیریت فعلی شهرداری و شورای شهر است.

اولین اولویت تهران حمل و نقل است. اگر بودجه ۲۰ هزار میلیاردی تهران به جای ساختن اتوبان بی مصرف دو طبقه و تونل های منسوخ شده از نظر شهرسازی، به مترو اختصاص می یافت هم اکنون دو برابر وضعیت حاضر خطوط مترو داشتیم. این خیانتی بود که در حق تهران صورت گرفت و قابل جبران نیست.

راه حل مشکل آلودگی، ترافیک و کاهش تنش های فردی در شهر تهران، همانند تمام شهرهای بزرگ و متراکم دنیا، فقط و فقط مترو است.

اگر مترو در تهران گسترش یافته بود، کیفیت زندگی در شهر تهران وضعیت اسفناک فعلی را نداشت. در فاصله ۹۰ تا ۹۲ مجوز صدها مال و مرکز تجاری داده شده که معلوم نیست این پول ها چرا خرج سرمایه گذاری در زیرساخت های شهر مثل مترو نشده است!

اصلاح طلبان باید با شعار گسترش مترو، ایجاد شهرداری پاکدست و حفظ محیط زیست به میدان بیایند. شهر تهران باید از دست هیولای رانت و مافیای فساد آزاد شود.

فرهنگیان باید سهم خود را در اداره شهر داشته باشند. آموزش و فرهنگسازی یکی از مهمترین کارهای زیربنایی در شهر است، که هم اکنون علی رغم بودجه های چند صد میلیاردی، هیچ گونه خروجی ندارد و بازیچه جناح های سیاسی شده است.

 

علمی

فرهنگی

ادبی

تربیتی

تاریخی

مذهبی

ورزشی

سیاسی

تماس با ما

آدرس :

پست الکترونیک : info@aemi.ir

تلفن : 0218834822

فکس : 0218834822