ایمیل : info@aemi.ir

تلفن : 0218834822

بیانیه انجمن اسلامی معلمان استان اصفهان به مناسبت سالگردپیروزی انقلاب اسلامی:

                                              

                                                      

آغازین روز دهه فجر، سالروز ورود بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی یادآور شکست نظام استبدادی و رژیم خودکامه شاهنشاهی است که با حرکت وحدت آفرین و تلاش یکپارچه مردم ایران با رهبری هشیارانه و تاریخی امام راحل برای تحقق آرمانهای دیرین ملت ایران که همانا: «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» است شکل گرفت.

در اين شرايط بودکه ملت ايران بار ديگر با عزمي راسخ مبارزه با استبداد را با شعار استقلال خواهي و آزادي طلبي در چارچوب جمهوريتي كه در آن اخلاق حسنه ي اسلامي و عدالت طلبی و پی جويي ارزش هاي ديني چهره غالب بود؛ در پیش گرفت و ميراث ناموجه و نامشروع طاغوت را نفی و در سايه همدلی و همبستگي ملي با پيروزي در انقلاب عظيم و مردمي بهمن 57 ، وارد عصر جدیدی از تاریخ خود گردید.

تلاش هاي پیش گامان و سایر آحاد ملت ایران که با جنبش مشروطه آغاز و منجر به پیروزی شکوهمندانه انقلاب اسلامی گردید، با هدف تضمين حقوق مردم و تقويت بنیان هاي سياسي و اقتصادي كشور، چهار خواست ضروري و مطالبه‌ ي اساسی يعني محدوديت حكومت به قانون (رفع استبداد)، نوسازي اركان حاکمیت (كارآمدي)، مشاركت مردم در سرنوشت سياسي و اجتماعي (انتخابات آزاد) و حفظ تمامیت ارضی کشور و همبستگی ملی (استقلال ملي) را پي مي گرفتند تا در انطباق با تغييرات و تحولات دنیای جديد در مسیر مدنیت و پيشرفت، حياتی نوين براي ايران زمين رقم زده شود..

حضور تاثیرگذار مردم و نقش آفرینی آنان در تعیین سرنوشت خود بالاترین دستاورد انقلاب اسلامی است که پاسداری از آن وظیفه همه ملت، ساختارهای مدنی و نهادهای حکومتی است. تکیه امام راحل بر نقش بی بدیل مردم در تعیین مقدرات اساسی کشور احساس تعلق به انقلاب را در میان آحاد جامعه شکل داد. سرمایه ارزشمند «حضور ملت» برای پاسداشت دستاوردهای انقلاب اسلامی گوهری بی بدیل است که در هر شرایطی تقویت و استحکام آن رسالت بزرگ همه دوستداران انقلاب اسلامی است. دراین شرایط فرصت رامغتنم شمرده ومواردی رایادآورمی شویم:  

1-امسال در حالی سالگرد سی و هشتمین فجر انقلاب رابرگزارمی کنیم که متاسفانه فقدان یکی از استوانه های نظام و قوه عاقله آن ،مظهر اعتدال وعقلانیت, حضرت آیت اله هاشمی رفسنجانی (ره) ثلمه ای بزرگ بر پیکر انقلابیون اصیل وارد ساخته است. ضمن ادای احترام به روح بلند آن مبارز مظلوم ، اعتقاد راسخ داریم مسیر عقلانیت و اعتدال در پرتو اتحاد و انسجام ملی ، یگانه راه حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است. از این منظر هرگونه حرکت های افراطی و مبتنی بر احساسات و هرگونه تلاش برای حذف و هتک رقبای سیاسی انحرافی بزرگ از مسیر ارزش های انقلاب به حساب می آیدکه اگرحقیقتا به وحدت وانسجام ملی دراین جهان پرآشوب اعتقادداریم اکنون بیش ازهرزمان دیگری فرصت آشتی ملی فراهم شده که بایدبه این پیشنهادحکیمانه ومطالبه همگانی لبیک گفت.  

2-کنون که در آستانه انتخابات مهم و سرنوشت ساز ریاست جمهوری و شوراهای شهرودربرخی شهرستان ها انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی هستیم متذکر می شویم که بسط و گسترش حق انتخاب مردم از شعارهاو آرمانهای اصیل انقلاب بوده است. لذا تنگ تر کردن حلقه وفاداران به نظام با عناوین مختلف منجر به کاهش مشارکت مردم در انتخابات و تضعیف مردمسالاری خواهد شد. درایت و تدبیر مسولین به ویژه در حوزه تایید صلاحیت ها در شرایط خطیر بین المللی مطالبه به حق مردم ما می باشد.که هیچکس از آن ضررنمی کند.        

3- برجام به عنوان یکی ازاسناد افتخارات دولت تدبیر و امید و معاهده بین المللی باید حفاظت جدی کرد و دستاوردهای برجام برای مردم باید بازگو شود. تضعیف برجام راه را برای جنگ طلبان و غوغا سالاران باز خواهدکرد و بی ثباتی سیاسی ورکوداقتصادی را به دنبال خواهد داشت. لازم است ریاست محترم جمهور برای بهبودو تسهیل آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در حوزه اقدامات دولت به ویژه برجام تجدید نظری در تیم اطلاع رسانی دولت داشته باشد.  

   4-ما فرهنگیان اقدام دولت در تدوین و تصویب منشور حقوق شهروندی را اقدامی در راستای عمل به اصول مصرح در فصل سوم قانون اساسی درحمایت از حقوق شهروندی می دانیم. ضمن حمایت از این اقدام دولت از نمایندگان محترم مجلس خواهان تبدیل این منشور به قانونی مترقی هستیم .درهمین ارتباط توجه ویژه دولت محترم را به حقوق معلمان به عنوان گروه مرجع و مورد وثوق جامعه ورسیدگی به مشکلات آنان جلب می نماييم:

5-با اینکه وجه غالب انقلاب اسلامی ، توجه به ارزش های فرهنگی به معنای حقیقی و عام کلمه بوده اما به نظر می رسد بخش بزرگی از مشکلات اجتماعی و اقتصادی و سیاسی ما هم اکنون ریشه در نقصان فرهنگی دارد.نگاه و توجه ضعیف به دستگاه بنیان ساز آموزش و پرورش و عدم کفایت لازم در رفع مشکلات روز افزون معلمان عام

ل مهمی در نارسایی ارزش های فرهنگی به شمار می آید. اگر می خواهیم در حوزه آسیب های اجتماعی و مدیریت آثار سوء ناشی از فناوری های نوین و همچنین پیشگیری از حوادث خسارت باری چون تخریب ساختمان پلاسکو که به شهادت جمعی از آتش نشانان قهرمان منجر شد توفیق موثر داشته باشیم باید به رسالت های فرهنگی به ویژه در حوزه حقوق شهروندی ومدیریت شهری توجه جدی کنیم.و باتوجه به اهمیت این میراث ارجمندکه اززنده یادآیت الله طالقانی ودولت سرافرازاصلاحات برجای مانده رویکرد فرهنگی به انتخابات شوراهای اسلامی را در دستور کار خود قرار دهیم.

6-عملکردصداوسیمادرخصوص برجام وبیان دیگردستاوردهای دولت تدبیروامید ونقدیک سویه وجانبدارانه اداره کنندگان این سازمان درخورتوجه وتذکرجدی مسؤلان امرمی باشد. سیاست گذاران این رسانه بداننددردنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات رسانه هائی موفق ترومؤثرترند که بتوانندباعملکردشان افکارعمومی را اقناع کنندودیگرجایی برای انحصارخبری. وطرح یک طرفه اطلاعات دراین زمینه وجودنداردوبااین رویه صداوسیما بیشتر ضررمی کندومخاطبان خودراازدست می دهد.    

   درپایان ضمن تبریک ایام دهه فجرانقلاب اسلامی تأکیدمی کنیم ارزش های این انقلاب متعلق به همه مردم وگروها وجناح های سیاسی وفاداربه نظام است وهیچ جریانی نمی تواندآنرابه نفع خودمصادره کند. امید است حرکت حکیمانه این انقلاب شرایط سرفرازی کشوروسعادتمندی روزافزون مردم رافراهم سازد.   شورای هماهنگی انجمن اسلامی معلمان استان اصفهان

سيد حسين نكوئي                            

                                                             شوراي هماهنگي انجمن ا سلامي معلمان اصفهان

علمی

فرهنگی

ادبی

تربیتی

تاریخی

مذهبی

ورزشی

سیاسی

تماس با ما

آدرس :

پست الکترونیک : info@aemi.ir

تلفن : 0218834822

فکس : 0218834822